עברית   English 
 

 

 

 

 
  

מבצעים, הנחות ועוד...

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


דף הבית >> אודות
 

רלי וסר  - קורות חיים    

 רלי וסר- אמנית עכשוית רב תחומית, 1967. גדלה בשכונה פסטורלית בנתניה לצדה של אם ציירת, צלמת ומעצבת אופנה. האמנות הייתה השפה בה דיברו בבית...השימוש במגוון רחב של חומרים, הדמיון שאינו יודע שובע, ועומק המחשבה שמושקע בכל יצירה מאפיינים את אמנותה של רלי, אמנות הטבולה בישראליות מושרשת. אהבתה לטבע ולנופים של ארץ ישראל כמו גם לטבעו ולטיבו של האדם והעולם, מוצאים ביטוי ביצירותיה. 

 

 

  

   

רלי מחלקת את יצירתה לשני תחומים עיקריים, אמנות נטו, תחום בו החלק הרעיוני מלווה את החלק היצירתי ולעיתים רבות הכיתוב הנלווה הוא חלק בלתי נפרד מהיצירה. התחום השני " יצירה באהבה " המוטיב המוביל הוא פסיפס לא סטנדרטי, הרבה יצירות המתאימות לישראלים ולאוהבי ישראל (..מבתי מזוזה, מגני דוד, עד מראות וקירות שלמים) ידועה ביודאיקה הייחודית לה הכוללת שמן זית, אבנים מהכנרת ,עץ זית ועוד.
לפני אלפי שנים ניתנה לאנושות מתנה נפלאה: כלים לשליטה ולסיוע באתגרי החיים כולם.הם הגיעו בתבניות של 72 שמות, צירופי אותיות. בתכשיטי הקבלה שרלי יוצרת שזורים צירופי אותיות אלו בטכניקה מיוחדת של השתקפות, מעוטרים בכסף וזהב .כל תכשיט נוצר באופן מיוחד, בגוונים שלו ועם הייחוד והכוח שלו.
 בתחומי האמנות נטו רלי עוסקת במגוון נושאים מאד רחב, החל בפוליטיקה, נשיות, מפות עתיקות, מטבעות עתיקים, יודאיקה מודרנית, עוצמה נשית הרבה בנושא ארץ ישראל וירושלים בפרט. הכול בטכניקות מעורבות ייחודיות לה. בקיץ של 2006 נקלעה רלי עם ילדיה הקטנים למקלט בבית ספר הארי הקדוש בצפת, בו שהו מעל שבועיים רצופים תחת הפגזות כבדות. אהבתה לצפת, למדינת ישראל ורוחות המלחמה הן ההשראה ליצירת תערוכה ייחודית שחלקה נוצר במקלט עצמו תחת ההפגזות..."עורף צפון במלחמה".
2005-הצטרפה לקבוצת אמנים יוצרים הנקראת " לא הצלחתי להגיד" המעלה תערוכות עם מסר חברתי .
2006-יצרה עבור ערוץ 3 בטלוויזיה את הסט של הג'קוזי בטלנובלה "האלופה".
2007-אוצרת הבית של גלריית "טשה" בתל אביב. 
2007-2008מנהלת "בית היוצר", ביה"ס לאמנות של המכללה האזורית צפת, בו מובילה פרויקט באמנות עכשווית
2007-2008- חברת ועד בעמותת התיירות בצח"ר , עמותה בה היא פעילה ועושה רבות למען שיווק הגליל תוך שימת דגש על העצמת האמנות באזור.
2007-2008-רלי מובילה אשכולי אמנים של צח"ר במסגרת פעילות של מט"י צפון הגליל בתהליך של העצמה כלכלית לכדי תערוכה, שניים באזור צח"ר ואחד בקריית שמונה.הראשון בצח"ר בנושא "בת שישים פוקחת עין" לקראת שנתה ה-60 של מדינת ישראל(פדרציית פאלם ביץ).השני בקריית שמונה(פדרציית ניו יורק) והשלישי בצח"ר בנושא "רוח וחומר"(פדרציית פאלם ביץ)הופקו קטלוגים.
2008-כאוצרת הבית של בית יגאל אלון בשנה האחרונה אצרה תערוכות בנושאים מגוונים:גבורה וניסים" "חנוכיות" "הטלאי הצהוב" , "ירושלים לדורותיה", "צלילים של חומר".
במרכז הארץ עסקה בנושאים שונים כשהידועים שבהם "מגן דוד" וסדרת התערוכות בנושא הצבע כשהאחרונה הייתה "ירוק" בגלריה הוראס ריכטר ביפו העתיקה.(לפני כן היו "לבן" ו"אדום" והסגול בהתהוות)
2008- כאוצרת הבית של בית פרופסור מר באתר השחזור בראש פנה יזמה פרויקט העוסק בשבעת המינים, כשגולת הכותרת שלו היא תערוכת אמנית קבוצתית , הראשונה "חיטה", "הרימון" כבר בהתהוות והשאר בדרך...
2008- חברה פעילה באגודת קריית אמנים בצפת.
*** רלי מתמחה ביצירת יצירות קונספט מקוריות-ישראליות עבור חברות תוך שימת דגש על ראיית העולם שלהן המיועדות למשרדים וביצירת רפרודוקציות מהודרות נלוות כמתנות למנכלים ובכירים נוספים מהארץ ומחול.
אחד הקוויים  המרכזיים ביצירותיה הוא מחזור .
רלי ייסדה לפני כ-15שנה את עמותת "תנו לחיות לחיות גליל גולן". כחלק מפועלה משמש ביתה פעמים רבות כמקלט לחיות פצועות ועזובות וזאת במקביל להיותה אישה עצמאית, עסוקה ואם לשני ילדים קטנים. אהבתה לבעלי חיים ויכולת הנתינה העצומה שלה מאפיינים מאוד את אישיותה, אינה יודעת גבולות! הכול ניתן והכול אפשרי, כך גם ביצירותיה: כל שלם וכל חלק יכולים לחבור וליצור יחד משהו גדול יותר.
 

את יצירותיה ניתן למצוא בגלרייה שלה-במתחם התערוכה הכללית-בקריית אמנים,בצפת,בגלריה המרכזית של התערוכה המרכזית של קריית האמנים בצפת,במוזיאון בקצרין ועוד. כמו כן ניתן למצוא יצירות שלה באתרי אינטרנט רבים.

 

פרטי התקשרות

דף בפייסבוק

רלי וסר-אמנות ישראלית

גלריה במתחם התערוכה הכללית-קריית אמנים, צפת.

04-6820880 begin_of_the_skype_highlighting              04-6820880      end_of_the_skype_highlighting -------077-3500880------054-5950895

Noam_art@netvision.net.il

 
[חזור למעלה]                     [הוספה למועדפים]                         [מפת האתר]

סטודיו הרמון-יה דיזיין - עיצוב אתרים

לייבסיטי - בניית אתרים